Zobacz jako Siatka Lista

Kaski Shoei Liczba produktów: 161

na stronę
Ustaw kierunek malejący
 1. Promocja
  Czapka z daszkiem SHOEI - biało/niebieska
 2. Promocja
  Pinlock SHOEI Evo CWR-F do SHOEI X-Spirit III
 3. Promocja
  Poduszki policzkowe SHOEI Neotec 31 mm
  Poduszki policzkowe SHOEI Neotec 31 mm
  189,00 zł 123,00 zł
 4. Promocja
  Poduszki policzkowe SHOEI GT-Air 39 mm
  Poduszki policzkowe SHOEI GT-Air 39 mm
  295,00 zł 251,00 zł
 5. Promocja
  Daszek do kasku Shoei Hornet ADV Czarny Mat
 6. Promocja
  Szybka na zrywki Shoei CWF-1 bezbarwna
  Szybka na zrywki Shoei CWF-1 bezbarwna
  539,00 zł 350,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Kaski Shoei Liczba produktów: 161

na stronę
Ustaw kierunek malejący

Kaski motocyklowe Shoei

Firma Shoei powstała w 1958 roku. Pierwsze kaski jakie produkowali były przeznaczone dla pracowników budowlanych, i miały zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo. Następnie zdecydowano o rozpoczęciu produkcji kasków dla motocyklistów. W początkowym okresie skupiono się na jednej z najbardziej ryzykownych gałęzi motocyklizmu, czyli na wyścigach. W związku z charakterystyką wyścigów motocyklowych i osiąganymi tam prędkościami, poprzeczka od samego początku była zawieszona bardzo wysoko. Kaski Shoei szybko zyskały sobie uznanie zawodników z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa i najwyższą jakość wykonania.

Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego z czasem zauważono, że motocykliści drogowi również potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia, a w tamtym okresie rynek kasków nie oferował zbyt wiele. Tym sposobem, rozszerzono produkcję i opracowane modele dla motocyklistów jeżdżących na co dzień. Nie zmieniło się jedno: dbałość o szczegóły i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Produkcja kasków, które zarówno wtedy jak i dziś nie mają sobie równych, była możliwa dzięki bezkompromisowemu podejściu. Kiedy wielu producentów, w ramach oszczędności, przenosiło swoją produkcję do innych krajów, firma Shoei konsekwentnie kontynuowała produkcję w Japonii, gdzie wszystkie kaski były wykonywane ręcznie, i tak wygląda to do dnia dzisiejszego. Dzięki temu, kaski Shoei kontrolowane są na praktycznie każdym etapie produkcji a każdy kask otrzymuje indywidualną naklejkę z datą produkcji oraz nazwiskiem inspektora, który przeprowadzał ostateczną kontrolę.

Mimo produkcji ograniczonej na terenie Japonii, dystrybucja kasków Shoei prowadzona jest na całym świecie, poprzez sieć dystrybutorów na każdym kontynencie.

Od samego początku, firma Shoei starała się przygotowywać ofertę kasków, która odpowiadała na potrzeby motocyklistów z każdej dziedziny. Starali się również o to, aby każdy model nie był jedynie kopią poprzednika, ale też wyróżniał się czymś na tle konkurencji. Tym oto sposobem, stali się pierwszą firm, która skonstruowała kask wykonany z włókna węglowego i kevlaru, był to model GRV. Był to wówczas jeden z najbardziej wytrzymałych kasków.

Kolejną innowacją było opracowanie mechanizmu szyby, który nie posiada osłon. To rozwiązanie przeszło pewne modyfikacje i jest stosowane do dziś.

Projektanci Shoei zauważyli, że również system wentylacji można dopracować, aby zwiększyć komfort. Tym oto sposobem opracowano wielokanałową wentylację, która jest nieustannie ulepszana.

Nieustanne dążenie do ideału sprawiło, że w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i sugestie klientów, Shoei był jedną z pierwszych firm, która stworzyła kask szczękowy. Łączył on w sobie zalety kasku otwartego i integralnego, pozwalając na zwiększenie komfortu motocyklisty, bez pogarszania jego bezpieczeństwa. I w tym przypadku pomysł okazał się trafiony, dlatego w obecnej kolekcji możemy znaleźć już 5 generację tego modelu.

Wracając do początków firmy, kiedy to tworzono kaski głównie dla zawodników ścigających się w wyścigach motocyklowych, warto wspomnieć, że w 2003 r. zaprezentowany został model X-Spirit. Był to wówczas najbardziej zaawansowany technicznie kask. I w tym przypadku ewolucja była nieuchronna, obecnie dostępna jest trzecia generacja tego topowego modelu.

Kaski Shoei – rodzaje i przeznaczenie

Decydując się na kask marki Shoei, każdy motocyklista jest w stanie wybrać odpowiedni dla niego model W ich ofercie znajdują się kaski integralne, takie jak Shoei GT-Air II i Shoei NXR, które idelanie sprawdzą się do turystyki lub jazdy sportowo-turystycznej. Model off-roadowy Shoei VFX-WR, ceniony przez wielu zawodników na całym świecie za najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfort. Kaski otwarte Shoei J.O. oraz Shoei J-Cruise II będą idealne dla osób jeżdżących po mieście lub w niedalekie trasy, oraz na motocykle typu chopper/cruiser i skutery. Motocykle typu turystyczne enduro będą się doskonale komponowały z kaskiem Shoei Hornet DS, który stylistycznie przypomina te off-roadowe, zapewniając komfort kasku integralnego. Osoby startujące w wyścigach czy jeżdżące sportowo powinny zwrócić uwagę na topowy model Shoei X-Spitrit III, który gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i oferuje najlepsze rozwiązania, do szybkiej jazdy. Uzupełnieniem oferty są klasyczne modele, stylizowane na kaski z ubiegłego wieku. Jest to kask shoei EX-Zero oraz Shoei Glamster. Te kaski będą prezentowały się fenomenalnie na motocyklach klasycznych typu cafe-racer, scrambler itp.

Kaski Shoei w naszych sklepach – Warszawa, Katowice, Łódź, Poznań, Wrocław, Gdańsk.

Wszystkie modele możecie obejrzeć w naszych sklepach stacjonarnych. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru kasku wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo. Przymiarki można dokonać w sklepie, a przy zakupie w sklepie internetowym, we własnym domu. Nasza wykwalifikowana obsługa chętnie odpowie na wszystkie pytania i w razie wątpliwości pomoże wybrać odpowiedni model.