infolinia// zobacz numery

Salon Gdańsk: +48 791 439 053
Salon Katowice: +48 32 725 13 52
Salon Poznań: +48 536 537 532
Salon Warszawa: +48 22 299 06 84
Salon Wrocław: +48 537 777 897
Zakupy internetowe: +48 508 200 072

FOX // Strefa marek
FOX

Fox Head posiada swoją siedzibę w Irvine oraz filie w Morgan Hill w Stanach Zjedonoczonych, Calgary w Kanadzie i Barcelonie w Hiszpani. Marka Fox jest najbardziej rozpoznawalną aktualnie marką motocrossowej odzieży na świecie. Fox zbudował swój biznes na rozprowadzaniu ubrań dla bardzo intensywnego i wymagającego sportu jakim jest motocross. Dzięki sponsoringowi i pracy z najlepszymi zawodnikami w historii motosportu, takimi jak Ricky Carmichael, James Stewart, Damon Bradshaw, Rick Johnson, Mark Barnett, Doug Henry, Jeremy McGrath and Steve Lamson, Fox rozpoczął produkcję odzieży, która zapewniała zawodnikom maksymalne bezpieczeństwo, wydajność i swobodę ruchu. Przez więcej niż 3 dekady Fox tworzy najlepszą motocrossową odzież, która mogła sprostać i wytrzymać okrutne warunki wyścigowe jakie są podstawą motocrossu.

Fox Racing wystartował w 1974, kiedy to Geoff Fox, doktor fizyki na Uniwersytecie w Santa Clara, stworzył "Moto-X Fox" mały biznes dystrybucji europejskich części i akcesoriów motocrossowych w budynku o powierzchni 140 m2 w Campbell w Kaliforni. Już po dwóch latach Moto-X FOX produkował bardzo zaawansowane zawieszenia i silniki dla zawodników szukających przewagi na torze.

Wiosną w 1977 roku Geoff zdecydował się pokazać amerykańskim kibicom motocrossowym, że ich produkty są lepsze od konkurencji.Stworzył swój własny team motocrossowy - "Moto-X FOX TEAM". Rozwijając się i idąc na przeciw potędze japońskich zespołów, zawodnicy Moto-X Fox stali się czołowymi nie-fabrycznymi zawodnikami w serii, kończąc na 4,5,6 i 7 miejscu w wysoce konkurencyjnej serii AMA 125cc National Championship, tym samym osiągając cel Geoffa, aby udowodnić, że jego ręcznie robione części są najlepsze z możliwych.

W trakcie serii zawodnicy teamu Moto-X Fox nosili czerwone, żółte i pomarańczowe stroje. Ręcznie robiona odzież FOXa stała się hitem wśród fanów i zainteresowanych entuzjastów, którzy zaczęli wydzwaniać do sklepu Foxa w Campbell, aby pytać o dostępność produktów. W ciągu kolejnych kilku lat, Fox kompletnie się zreorganizował i został głównym graczem motocrossowego rynku odzieżowego w Stanach Zjednoczonych. W 1980, zawodnik Fox’a Mark Barnett wygrał pierwsze firmowe Mistrzostwa Narodowe, a dwa lata później Brad Lackey wygrał pierwsze firmowe Światowe Mistrzostwa Motocrossowe. W ponad dwie następne dekady zawodnicy sponsorowani przez Fox’a wygrali ponad 40 narodowych motocrossowych i supercrossowych mistrzostw. W 2006 roku zawodnik Foxa Ricky Carmichael wygrał Mistrzostwa Supercrossowe AMA w czasie, kiedy inny oddany Fox’owi zawodnik James Sterart wygrał Światowe Mistrzostwa Supermotocrossu - FIM.

Dziś, Fox pozostaje własnością rodziny i przekształciła się w pełnoetatową firmę drugiej generacji. Przez ostatnie trzy dekady Fox Racing stał się międzynarodowym liderem kreowania stylu i ubioru dla młodych z charakterystyczną znaną na całym świecie głową lisa w logo. W ten sposób rodzina wytrwale dążyła do wyznaczonego przez Geoffa Fox’a celu - aby tworzyć najlepsze produkty motocrossowe jakie można kupić. Stałe badania, rozwój i ulepszenia prowadzą do ciągłego ulepszania odzieży wyścigowej. Dzięki wskazówkom i komentarzom mistrzów jeżdżących w barwach Fox’a, spółka nadal jest liderem przy wykorzystaniu najlepszych technologii i projektowaniu, aby wzbogacić i zoptymalizować jakość, komfort i wydajność wszystkich swoich produktów. To przez wnioski wyciągnięte przez najlepszych sportowców na świecie, Fox będzie nadal tworzyć i oferować najlepsze dostępne dziś zestawy odzieżowe.