Zatyczki Loop

Ochrona słuchu od wielu lat stanowi bardzo istotną cześć bezpieczeństwa i higieny pracy. Wiele lat testów pozwoliło na opracowanie wielu innowacyjnych rozwiązań, które skutecznie chronią słuch w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Każdy ma świadomość tego, że praca w obecności hałaśliwych maszyn przemysłowych, w stoczniach i na budowach wymaga właściwej ochrony słuchu. Jednak nie wszyscy mają świadomość ego, że mniej głośne dźwięki, długotrwale oddziałujące na narząd słuchu, również mogą być niebezpieczne. Każdy motocyklista w trakcie jazdy odczuwa wiele doznań akustycznych, nie zawsze pozytywnych. Głośny wydech, szum wiatru, praca silnika, dźwięki otoczenia... to wszystko, mniej lub bardziej świadomie, rejestrują nasze uszy. Odcięcie się od niepożądanych dźwięków może zmniejszyć ryzyko uszkodzenia słuchu ale też poprawi nasz komfort. Długotrwałe i jednostajne dźwięki mogą nas zwyczajnie męczyć przez co będziemy mieli problemy ze skupieniem się na drodze, konieczne będą częstsze postoje. Jak więc sobie z tym poradzić w trakcie jazdy? Rozwiązaniem są zatyczki do uszu marki Loop.

Inżynierowie z firmy Loop stworzyli zatyczki do uszu z myślą o muzykach. Wiedzą, że narząd słuchu jest dla nich narzędziem pracy, dlatego postanowili stworzyć produkt wyjątkowy, inny niż pozostałe rozwiązania dostępne na rynku. Są oni też motocyklistami dlatego ze świadomością jak problematyczny jest hałas na motocyklu, postanowili rozszerzyć zakres działalności. W ten sposób powstały produkty dedykowane do jazdy na motocyklu. Z czasem przyjęły się tez w innych dziedzinach życia, użytkownicy wykorzystują je w trakcie snu, w podróży, na koncertach i głośnych imprezach, w trakcie jazdy na rowerze czy po prostu aby odciąć się od zgiełku miasta.

Jak działają zatyczki Loop

Sekretem ich działania jest to, że nie zatykają całkowicie przewodu słuchowego. Zatyczki posiadają wewnątrz otwór, przez który dźwięk może swobodnie dostać się do naszego ucha. Jednak unikalna konstrukcja oraz zastosowanie filtrów sprawia, że słyszymy jedynie istotne dźwięki. Charakterystyczny okrąg w zatyczkach imituje kanał słuchowy, dlatego dźwięk w nim krążący jest wstępnie tłumiony, następnie jest filtrowany przez membranę. Dzięki temu wszelkie szumy i hałasy zostają pochłonięte. W ten sposób do naszego ucha trafia, w zależności od modelu, dźwięk o 20-25 decybeli niższy niż w otoczeniu.

Jakie są dostępne wersje zatyczek Loop?

W naszej ofercie znajdziecie wersję Experience, Experience PRO oraz Quiet. Model Experience jest w stanie obniżyć poziom dźwięku o 20 decybeli. W zestawie otrzymujemy parę zatyczek, 4 silikonowe końcówki oraz etui. Dostępne są w czterech metalicznych kolorach.

Wersja Experience PRO posiada w zestawie dodatkowo komplet pianek, które zgniatamy przed umieszczeniem w uchu, pianki następnie pęcznieją dopasowując się idealnie do kształtu ucha. Pianki mozna założyć zamiast standardowych, silikonowych końcówek. Wraz z zatyczkami otrzymamy jeszcze komplet wkładek uszczelniających, które wyciszają o dodatkowe 5 decybeli.


Wersja Quiet pochłania 25 dB. Docenią je osoby pokonujące dalekie trasy oraz Ci, którzy posiadają głośne wydechy. Poprawią też komfort snu jeśli zajdzie taka potrzeba. 6 wyjątkowych kolorów pozwoli dopasować je do naszego stylu.

 

Zatyczki Loop dostępne są w sklepie internetowym 4ride.pl oraz w salonach stacjonarnych w Gdańsku, Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu