Zatyczki do uszu Alpine Motosafe

Hałas na motocyklu to pojęcie bardzo względne i subiektywne. Dlaczego tak jest? Składa się na to wiele czynników. Istotne jest to, w jakim kasku jeździmy, otwarte, z uwagi na swoją brak szczęki, uchodzą za najgłośniejsze, szczękowe są zbliżone pod względem komfortu do integralnych, ale szczęka na zawiasie to element, który może generować dodatkowe szumy. Teoretycznie, biorąc pod uwagę konstrukcję, integralne uchodzą za najlepiej wyciszone, no, chyba że mówimy o modelach sportowych, z rozbudowaną wentylacją, w których hałas może powodować ból głowy. Tak to wygląda w teorii, kiedy przeanalizujemy, jak kaski zostały skonstruowane. Czy to jednak wszystkie aspekty, które mogą wpłynąć na głośność? Absolutnie nie, hałas powodowany jest przede wszystkim przez powietrze opływające nasz kask. A w zależności od posiadanego motocykla, możemy siedzieć w innej pozycji, a sprzęt może być wyposażony w mniejszą lub większą owiewkę, deflektor lub inne elementy zaburzające aerodynamikę. Jednak najważniejszym elementem, który wpływa na to, czy na motocyklu jest dla nas za głośno, czy nie, jest nasze osobiste odczucie i tolerancja hałasu. Znam osoby jeżdżące w kaskach otwartych, dla których są one wręcz za ciche. Spotykałem też ludzi, którzy schowani za wysoką owiewką, z głową wciśniętą w dopasowanego, turystycznego integrala, narzekali, że dalej jest za głośno. I dla wszystkich tych osób zostały stworzone zatyczki do uszu Alpine Motosafe.

 

Niezwykle praktyczne, możesz mieć je zawsze przy sobie

Niezwykle praktyczne, możesz mieć je zawsze przy sobie

Prosta konstrukcja i wyjątkowe działanie

Wielu motocyklistów, chroniąc się przed hałasem, stosuje klasyczne, piankowe zatyczki do uszu. Jest to faktycznie skuteczne rozwiązanie tego problemu, ale ma jeden skutek uboczny: izoluje od wszystkich dźwięków z zewnątrz. Niepozorne zatyczki MotoSafe działają nieco inaczej, a jest to możliwe dzięki nietypowej konstrukcji. Składają się one z dwóch elementów: elastycznej wkładki dousznej oraz z filtra, który ogranicza jedynie niepożądane dźwięki. Oznacza to, że w trakcie jazdy nadal będziemy słyszeć nieco przyciszony dźwięk silnika czy nasz wydech, szumy powodowane przez wiatr oraz inne niechciane hałasy będą dla nas niesłyszalne. Daje to niesamowity komfort w trakcie jazdy i nie sprawia wrażenia izolacji, więc nie ma obaw, że np. nie usłyszymy zbliżającej się karetki. Umożliwiają one nawet prowadzenie swobodnych rozmów, bez konieczności wyjmowania.

Różne warianty dopasowane do potrzeb każdego motocyklisty

Zatyczki MotoSafe występują w trzech wersjach: Tour, Race oraz Pro. Wersja Tour przeznaczona jest dla osób jeżdżących po szosie i w dalsze trasy, doskonale niwelują dźwięki w trakcie podróży hałaśliwą autostradą. Wersja Race została stworzona z myślą o jeździe torowej oraz o użytkownikach kasków otwartych, wyposażona jest w filtr, który jeszcze skuteczniej pochłania hałas. Natomiast Wersja Pro to zestaw, w skład którego wchodzą zatyczki w wersji Tour i Race, oraz kilka praktycznych gadżetów, takich jak Etui, aplikator i płyn do czyszczenia.

Dostępne w trzech wersjach

Dostępne w trzech wersjach

Zatyczki Motosafe są więc doskonałą propozycją dla każdego motocyklisty. Nawet jeśli nie narzekasz na poziom hałasu w swoim kasku, odczujesz w nich różnicę i zwiększysz komfort podróży. Mogą być też ciekawą propozycją na prezent dla motocyklisty. Pełna oferta dostępna w sklepie internetowym i naszych salonach stacjonarnych.