Zabezpieczanie motocykla w trakcie zimowania

Pozostawianie motocykla w miejscu niestrzeżonym wiąże się z pewnym ryzykiem. W sieci krąży sporo filmów, na których można zobaczyć, że dla niektórych kradzież motocykla nie jest większym problemem. W związku z tym powstało wiele rozwiązań, które pozwalają dodatkowo zabezpieczyć nasz motocykl. Warto pomyśleć o nich również zimą, ponieważ niezależnie od warunków zimowania, takie zabezpieczenia pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 

Zabezpieczenia występują w różnych wersjach. Najbardziej popularne są blokady na tarcze hamulcowe. Mają one kompaktowe rozmiary, które ułatwiają ich transport, a po zamontowaniu skutecznie blokują przednie koło, uniemożliwiając przepchnięcie motocykla. Dodatkowo, niektóre modele wyposażone są w alarm, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Blokady występują w różnych rozmiarach, co umożliwia odpowiednie dopasowanie do tarczy. Większość modeli wykonana jest z materiałów wysoce odpornych na zamrożenie i rozwiercenie.

 

Kolejnym rozwiązaniem, są łańcuchy. Są one większe i cięższe w stosunku do blokad na tarczę, natomiast pozwalają na trwałe przypięcie do jakiegoś elementu infrastruktury miejskiej, np. znaku czy latarni. Takie rozwiązanie sprawia, że motocykla nie da się przetransportować nawet po podniesieniu do góry. Kolejną zaletą łańcucha jest funkcjonalność, ponieważ jeśli w miejscu postoju nie ma żadnego słupa, latarni itp., możemy łańcuch odpowiednio przepleść i zablokować przednie lub tylne koło.

Łańcuch możemy stosować z dodatkowym akcesorium, jakim jest kotwa do betonu. Możemy ją zamontować w garażu na podłodze lub na ścianie. Przeplatamy przez nią łańcuch, dodatkowo zabezpieczając motocykl.

 

Rodzajów zabezpieczeń jest dużo, dlatego dobierając odpowiednie, możemy uniknąć nieprzyjemnej i kłopotliwej sytuacji, abyśmy mogli wiosną spokojnie rozpocząć sezon :)