Najlepsze akcesoria do motocykla

2022-04-07
Najlepsze akcesoria do motocykla

Nie da się ukryć, że dla wielu osób, motocykl jest czymś więcej niż środkiem transportu. Często decydujemy się też na wprowadzenie w nim modyfikacji. Może to być spowodowane aspektami czysto estetycznymi, kiedy chcemy spersonalizować swoją maszynę, lub względami praktycznymi, kiedy chcemy dostosować ją do naszych potrzeb. Rozwiązań na rynku jest wiele, w większości przypadków możemy w szybki i prosty sposób przeprowadzić odpowiednie modyfikacje w zaciszu własnego garażu, mając pod ręką jedynie zestaw podstawowych narzędzi

 

Chcesz zmienić wygląd?

Nie ma konieczności odstawiania motocykla do specjalistycznego warsztatu i zlecać budowy customa. Przy użyciu łatwo dostępnych akcesoriów możesz zmienić wygląd swojej maszyny. Tankpad to wykonana z elastycznego tworzywa naklejka, którą nakleja się na zbiornik paliwa, tuż przy siodle. Podstawowym zadaniem tankpada jest ochrona przed zarysowaniem, jednak znaleźć możemy ogromną ilość modeli o fantazyjnych kształtach, z nadrukowanymi ciekawymi grafikami, które pełnią też funkcję ozdobną.

Innym praktycznym elementem są tzw. pady antypoślizgowe. Ich zewnętrzna strona ma antypoślizgową strukturę, często pokryta różnymi wypustkami. Nakleja się je na boki zbiornika, w miejscu kolan. Dzięki temu możemy pewniej trzymać nogami motocykl bez obaw o zarysowania.

tankpady motocyklowe w sklepie 4ride.pl

Oświetlenie nie musi być nudne.

W wielu motocyklach pozbawionych owiewek, zwłaszcza tych sprzed kilku-kilkunastu lat kierunkowskazy zostały skonstruowane tak, aby spełniały swoją funkcję. Dlatego wiele z nich wygląda bardzo podobnie. Możemy to w prosty sposób zmienić, decydując się na wymianę, wybierając jeden z dziesiątek różnych kształtów. Dostępne są mniejsze, większe, proste lub bardziej fantazyjne, a nawet takie, ze zintegrowanymi światłami pozycyjnymi. Wyjątkowe kierunkowskazy znajdziesz w ofercie marki Lampa, Rizoma i Puig. Sprawdź dostępne modele.

Dodatkowo możemy zdecydować się na wymianę oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Zimne światło ledowe nada naszemu motocyklowi świeżego, nowoczesnego wyglądu. Minimalistyczny design nie zaburzy nawet najbardziej ascetycznych projektów.

Kierownica to duże pole do popisu.

Zacznijmy od lusterek. Tak jak w przypadku kierunkowskazów, konstruuje się je po to, aby były funkcjonalne. Dlatego często odstają stylistycznie od reszty motocykla. W wielu motocyklach znajdziemy lusterka okrągłe lub o kształcie tzw. łezki, które wykonane są z tworzywa. Na szczęście oferta lusterek akcesoryjnych jest ogromna, więc bez problemu dopasujemy coś, co doskonale się prezentuje i uzupełnia wizerunek motocykla. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na gwint, jaki posiadają nasze uchwyty, aby lusterka były kompatybilne z naszym motocyklem. Akcesoryjne lusterka dostępne są w ofercie marek: Lampa, Rizoma i Puig.

Kolejnym elementem są dźwignie sprzęgła i hamulca. Większość z nich to aluminiowe odlewy, które nie są elementem ozdobnym. Inaczej wygląda kwestia z akcesoryjnymi klamkami. Są one wykonane w technologii CNC, co pozwala na stworzenie dużo ciekawszych, miłych dla oka kształtów. Dodatkowo występują w wielu kolorach, dzięki czemu możemy je jeszcze lepiej dopasować do stylu naszego motocykla. Różnią się też pod względem funkcjonalności, ponieważ wiele modeli posiada regulację odległości od manetki, możemy więc ustawić je w najwygodniejszej dla nas pozycji. Modele typowo sportowe wyposażone są też w zawias, który sprawia, że przy ewentualnym upadku nie pękną, a się złożą. Szukasz dźwigni? Sprawdź ofertę Puig, Womet-Tech.

Pomyśl o ochronie przed wiatrem.

Owiewki często kojarzą się z dużą, rozbudowaną szybą spotykaną w motocyklach typu chopper i cruiser. W rzeczywistości owiewki dostępne są do wielu motocykli, takich jak np. naked. Nie muszą być duże, aby spełniały swoją funkcję. Owiewki bowiem nie muszą chronić całkowicie przed wiatrem, mogą też zmieniać jego kierunek, co potrafi znacznie poprawić komfort podróży. Jadąc na nieosłoniętym motocyklu, pęd powietrza uderzający bezpośrednio w kask może powodować szumy, które na dłuższą metę bywają męczące. Odpowiednio ustawiona owiewka może skierować strugę powietrza ponad nasz kask, co poskutkuje redukcją hałasu i zmęczenia.

Jeśli posiadamy już owiewkę, lecz jest ona niewystarczająca (zbyt duży wzrost kierowcy, niedopasowanie pozycji), możemy wybrać deflektor. Jest to mniejsza szybka, montowana w górnej części owiewki, która ją wydłuża. Nawet niewielki deflektor potrafi znacznie zmienić kierunek wiatru. Dodatkowo wybrane modele wyposażone są w opcję regulacji, do daje jeszcze więcej możliwości.

Dodatkowa ochrona przed chłodem

Są osoby, które odpalają motocykle, kiedy słońce świeci i pogoda sprzyja. Są też tacy, którzy sezon zaczynają długo przed wszystkimi i zjeżdżają do garażu, kiedy śnieg na drodze utrudnia jazdę. Niskie temperatury wiążą się jednak z koniecznością ubrania się w odpowiedni sposób. Czasem to jednak nie wystarcza, ponieważ dłonie, które są mocno narażone na chłodne powietrze, mogą szybko zmarznąć. To po pierwsze jest niekomfortowe, po drugie niebezpieczne, ponieważ przemrożone dłonie nie gwarantują pewnego chwytu kierownicy, mogą też negatywnie wpłynąć na czas naszej reakcji. Rozwiązaniem są podgrzewane manetki. Są one od lat bardzo popularnym rozwiązaniem. Z początku były traktowane jako dodatek do motocykli turystycznych, obecnie powszechnie stosuje się je również w motocyklach miejskich. Niewielkie gabaryty i stosunkowo prosta instalacja jest dużym plusem. Większość modeli posiada też opcję regulacji poziomu grzania.

Ciekawą propozycją dla posiadaczy motocykli turystycznych są handbary. Jest to rozwiązanie zaczerpnięte z jazdy off-road. Domyślnie, handbary miały chronić dłonie przed uderzeniami gałęzi itp. Rozbudowane handbary z tworzywa mają też dodatkową funkcję: chronią przed wiatrem, co dodatkowo poprawia komfort termiczny.

Zadbaj o ochronę.

Motocykl, jako jednoślad, jest podatny na upadki. Mogą się przydarzyć zarówno na parkingu, jak i w trakcie jazdy. Fizyki nie oszukamy, ale możemy złagodzić skutki jej działania.
Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań, które mają ochronić motocykl, są crashpady. Są to dwa „grzybki" wykonane z tworzywa, które montuje się po obu stronach motocykla. Crashpady odstają od konstrukcji motocykla, dlatego przy upadku na którąś ze stron motocykl oprze się na nich, a nie np. na zbiorniku paliwa czy na ramie. Popularność crashpadów spowodowana jest prostotą montażu oraz niewielkim rozmiarem, który nie zaburza wyglądu motocykla.

Jeśli chcemy jeszcze bardziej zabezpieczyć motocykl, warto zwrócić uwagę na rolki przedniej i tylnej osi. Ich zasada działania jest dokładnie taka sama, jak crash-padów, motocykl ma się na nich oprzeć. Są to dodatkowe elementy zabezpieczające bok motocykla.

Jednym z najszerszych elementów motocykla jest kierownica. Montując na niej akcesoryjne końcówki, dodatkowo zabezpieczymy motocykl. W razie ewentualnego zdarzenia uszkodzeniu ulegną końcówki, a nie kierownica. Występują w wielu kolorach, można je więc odpowiednio dopasować wizualnie do motocykla, co poprawi estetykę.

Doskonałą ochronę przed skutkami upadku zapewnią gmole. Są to osłony wykonane z rur, które tworzą swego rodzaju klatkę wokół najbardziej narażonych elementów motocykla. Gmole są popularnym rozwiązaniem w motocyklach wyprawowych ale są coraz bardziej powszechne wśród kierowców motocykli szosowych. Używane są też w motocyklach egzaminacyjnych i w szkołach nauki jazdy. 

Chłodnica motocyklowa, z uwagi na sposób funkcjonowania, jest mocno wyeksponowana. Jednak jej ażurowa konstrukcja jest podatna na uszkodzenia. Aby się przed nimi uchronić, można zamontować osłonę. Są one wykonane z odpornej stali. Posiadają odpowiednie wycięcia zapewniające właściwy przepływ powietrza. Mają też wartość ozdobną, poprawiają wygląd motocykla.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przebita opona jest zawsze dużym problemem. Rozwiązaniem jest podręczny zestaw naprawczy. Mając go pod ręką, możemy w każdych warunkach naprawić oponę. W zestawie znajdują się kołki do łatania dziur, odpowiedni zestaw narzędzi oraz pojemniki z gazem pod ciśnieniem, którymi możemy napompować załataną oponę.

Praktyczny stojak na motocykl ułatwi jego przechowywanie oraz umożliwi wykonanie wielu prac serwisowych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy np. nasmarować łańcuch, nie ruszając motocykla z miejsca. Przyda się tez w trakcie zimowania motocykla.

Osoby korzystające z urządzeń elektronicznych z pewnością zwrócą uwagę na ładowarkę  gniazdem USB. Można do niej podłączyć telefon, interkom, nawigację i wiele innych urządzeń, nie martwiąc się o rozładowaną baterię.

Wszystkie te akcesoria i wiele innych znajdziecie w sklepie internetowym 4ride.pl. Zapraszam do sprawdzenia pełnej oferty. Jeśli na stronie nie znajdziecie interesującego Was produktu, skontaktujcie się z nami, znajdziemy dla Was odpowiedni produkt i przygotujemy najkorzystniejszą ofertę.

pixel