Kaski Shoei

Kaski motocyklowe Shoei

Firma Shoei powstała w 1958 roku. Pierwsze kaski jakie produkowali były przeznaczone dla pracowników budowlanych, i miały zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo. Następnie zdecydowano o rozpoczęciu produkcji kasków dla motocyklistów. W początkowym okresie skupiono się na jednej z najbardziej ryzykownych gałęzi motocyklizmu, czyli na wyścigach. W związku z charakterystyką wyścigów motocyklowych i osiąganymi tam prędkościami, poprzeczka od samego początku była zawieszona bardzo wysoko. Kaski Shoei szybko zyskały sobie uznanie zawodników z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa i najwyższą jakość wykonania.
Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego z czasem zauważono, że motocykliści drogowi również potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia, a w tamtym okresie rynek kasków nie oferował zbyt wiele. Tym sposobem, rozszerzono produkcję i opracowane modele dla motocyklistów jeżdżących na co dzień. Nie zmieniło się jedno: dbałość o szczegóły i najwyższy poziom bezpieczeństwa. Produkcja kasków, które zarówno wtedy jak i dziś nie mają sobie równych, była możliwa dzięki bezkompromisowemu podejściu. Kiedy wielu producentów, w ramach oszczędności, przenosiło swoją produkcję do innych krajów, firma Shoei konsekwentnie kontynuowała produkcję w Japonii, gdzie wszystkie kaski były wykonywane ręcznie, i tak wygląda to do dnia dzisiejszego. Dzięki temu, kaski Shoei kontrolowane są na praktycznie każdym etapie produkcji a każdy kask otrzymuje indywidualną naklejkę z datą produkcji oraz nazwiskiem inspektora, który przeprowadzał ostateczną kontrolę.
Mimo produkcji ograniczonej na terenie Japonii, dystrybucja kasków Shoei prowadzona jest na całym świecie, poprzez sieć dystrybutorów na każdym kontynencie.

Od samego początku, firma Shoei starała się przygotowywać ofertę kasków, która odpowiadała na potrzeby motocyklistów z każdej dziedziny. Starali się również o to, aby każdy model nie był jedynie kopią poprzednika, ale też wyróżniał się czymś na tle konkurencji. Tym oto sposobem, stali się pierwszą firm, która skonstruowała kask wykonany z włókna węglowego i kevlaru, był to model GRV. Był to wówczas jeden z najbardziej wytrzymałych kasków.
Kolejną innowacją było opracowanie mechanizmu szyby, który nie posiada osłon. To rozwiązanie przeszło pewne modyfikacje i jest stosowane do dziś.
Projektanci Shoei zauważyli, że również system wentylacji można dopracować, aby zwiększyć komfort. Tym oto sposobem opracowano wielokanałową wentylację, która jest nieustannie ulepszana.
Nieustanne dążenie do ideału sprawiło, że w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i sugestie klientów, Shoei był jedną z pierwszych firm, która stworzyła kask szczękowy. Łączył on w sobie zalety kasku otwartego i integralnego, pozwalając na zwiększenie komfortu motocyklisty, bez pogarszania jego bezpieczeństwa. I w tym przypadku pomysł okazał się trafiony, dlatego w obecnej kolekcji możemy znaleźć już 5 generację tego modelu.

Wracając do początków firmy, kiedy to tworzono kaski głównie dla zawodników ścigających się w wyścigach motocyklowych, warto wspomnieć, że w 2003 r. zaprezentowany został model X-Spirit. Był to wówczas najbardziej zaawansowany technicznie kask. I w tym przypadku ewolucja była nieuchronna, obecnie dostępna jest trzecia generacja tego topowego modelu.

Najnowsza kolekcja marki Shoei

Obecna oferta Shoei jest równie szeroka. Możemy w niej znaleźć kaski integralne, szczękowe, off-roadowe, otwarte oraz do trialu. Na uwagę zasługuje fakt, że skorupa wszystkich wcześniejszych i obecnych modeli Shoei wykona jest z kompozytu AIM i AIM+. Jest to skorupa, która składa się z wielu warstw różnych tworzyw, takich jak: włókna szklane, włókna węglowe, włókna aramidowe, włókna organiczne i inne specjalne włókna, opracowane przez producenta.


Aktualne modele:

Gt-Air II – jest to kask integralny, o charakterystyce turystycznej. Posiada on blendę chowaną w skorupę, która skutecznie chroni oczy przed promieniami UV. To rozwiązanie zasługuje na szczególną uwagę. Firma Shoei długo broniła się przed zastosowaniem blendy w obawie przed naruszeniem części czołowej skorupy kasku. Dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy, udało się rozwiązać ten problem i obecnie kask posiada blendę, która nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo. Zapięcie w tym modelu jest zapadkowe. Jak większość modeli z oferty tego producenta, kask posiada w zestawie pinlock, czyli dodatkową szybkę montowaną na wizjerze, która zapobiega całkowicie parowaniu. Kask przygotowano do montażu dedykowanego interkomu.

Kolejnym modelem integralnym jest NXR. Ten kask jest bardziej sportowy, jednak sprawdzi się też do jazdy w krótsze i dalsze trasy. Jego zapięcie to podwójne D, więc jest może być dopuszczony do jazdy na torze. Kask nie posiada blendy, ale możemy do niego założyć fotochromatyczną szybę, która samoczynnie się przyciemnia pod wpływem słońca. W zestawie pinlock.

Szczękowy Neotec II jest propozycją dla podróżników i osób jeżdżących po mieście. Posiada on podwójną homologację, więc można w nim jeździć zarówno z zamkniętą jak i otwartą szczęką. Kask posiada blendę przeciwsłoneczną, a zapięcie to znana z GT-Air II zapadka. Kask przystosowano do montażu interkomu. Pinlock dołączony jest do zestawu.

Propozycją dla osób lubiących klasykę jest model J.O. Jest to model otwarty, stylizowany na kaski z ubiegłego wieku. Wyposażono go w praktyczną blendę, która chroni oczy przed wiatrem i słońcem, i która chowa się w skorupie, więc nie zaburza klasycznej linii kasku. Zapięcie to niezawodne DD.

Fani klasyki w nieco innym wydaniu docenią kask EX-Zero. Ma on wygląd dawnych kasków off-roadowych, ale sprawdzi się równie dobrze do jazdy miejskiej. Tak jak J.O. Posiada chowaną blendę zwiększającą komfort.

         
Gt-Air II NXR Neotec II J.O Ez-Zero

Osoby jeżdżące na turystycznych enduro zwrócą uwagę na model Hornet ADV. Jest to kask stylistycznie nawiązujący do kasków off-roadowych, ponieważ ma wysunięta szczękę i daszek, natomiast wyposażono go w pełny wizjer, przez co daje komfort jak kask integralny. Blenda ochroni przed słońcem a pinlock w zestawie sprawi, ze wizjer nigdy nam nie zaparuje.

Kaski otwarte typu Jet są pozbawione szczęki ale posiadają rozbudowany wizjer osłaniający całą twarz. Taki właśnie jest Shoei J-cruise II. Kask, który będzie idealnym towarzyszem w dalekiej podróży, oraz w trakcie krótkiej, miejskiej przejażdżki w upalny dzień. Zapięcie, które tu wykorzystano to zapadka. Kask ma miejsce na montaż dedykowanego interkomu.

Jednym z najnowszych modeli jest Shoei Glamster. Jest on uzupełnieniem klasycznej oferty. Jest to stylizowany kask integralny, jednak zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania, takie jak innowacyjny wizjer i rozbudowany system wentylacji.

W teren najlepiej zabrać ze sobą model VFX WR. Jest to kask typowo off-roadowy, przystosowany do założenia gogli. Posiada zapięcie DD oraz system M.E.D.S chroniący dodatkowo głowę w trakcie upadku. Model ten jest wykorzystywany przez wielu czołowych zawodników.

Bezkompromisowy i typowo sportowy kask może być tylko jeden: X-Spirit III. Jest to kask stworzony dla zawodników. Przystosowany do jazdy z najwyższymi prędkościami, dopracowany pod względem aerodynamiki do perfekcji. Innowacyjny wizjer, doskonała wentylacja i możliwość regulacji ułożenia skorupy to tylko niektóre elementy, które sprawiły, że jest to jeden z najchętniej wybieranych kasków sportowych.

       
Hornet ADV J-Cruise Glamster VFX-WR X-Spirit III

Jak widzicie oferta Shoei jest duża i każdy jest w stanie wybrać model dla siebie. Wysoka jakość i najwyższy poziom bezpieczeństwa to tylko dwa aspekty, w których wyspecjalizował się Shoei. Odwiedźcie nasze salony, zajrzyjcie do sklepu internetowego i umówcie się na jazdę testową w 4ride.pl