Kaski integralne do 1000 zł

Wybór kasku motocyklowego to nie lada wyzwanie. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli różnego typu: otwartych, integralnych, szczękowych, off-road, dual. Przedział cenowy tych kasków jest bardzo szeroki, możemy znaleźć modele w cenie kilkuset lub kilku tysięcy złotych. W dzisiejszym artykule chciałbym przybliżyć Wam trzy modele kasków integralnych, w przedziale cenowym do 1000 zł.

Na co zwrócić uwagę wybierając kask?

Jeśli będziemy wiedzieć, czym cechują się wybrane modele i jakie mają właściwości, łatwiej będzie nam wybrać taki, który spełni nasze oczekiwania. Musimy pamiętać, że dobrze dopasowany kask wpłynie nie tylko na nasz komfort, ale też na bezpieczeństwo.

W poniższym porównaniu celowo nie będę przytaczał kwestii głośności, która jak wiem, jest bardzo istotna dla wielu osób. Nie będę o tym wspominał, ponieważ głośność kasku jest bardzo subiektywnym odczuciem i wpływ na nią ma wiele czynników, takich jak: pozycja na motocyklu, posiadane owiewki lub ich brak, ale też np. interkom zamontowany na kasku lub uchwyt na kamerę, które będą zakłócały przepływ powietrza, powodując dodatkowe szumy.

1. AGV K1 – 745 – 995 zł

Pierwszą propozycją jest kask AGV K1, najbardziej sportowa propozycja z dzisiejszego zestawienia. Kask został opracowany przy użyciu najnowszych technologii, w oparciu o wieloletnie doświadczenie producenta w tworzeniu topowych kasków sportowych. Model K1 wykorzystuje wiele rozwiązań znanych z modelu Pista (kask używany przez wielokrotnego mistrza MotoGP Valentino Rossiego). Można powiedzieć, że jest to bardziej cywilna wersja tego kasku, co czyni go doskonałą propozycją dla osób jeżdżących motocyklem na co dzień. Skorupa tego modelu została wykonana z lekkiego i jednocześnie odpornego termoplastiku. Występuje w 2 rozmiarach, co pozytywnie wpływa na dopasowanie kasku. Wewnętrzna warstwa EPS ma 4 gęstości, dzięki czemu doskonale pochłania energię uderzenia, a 4 rozmiary gwarantują właściwe dopasowanie wewnątrz kasku. Dolna krawędź kasku została wyprofilowana w taki sposób, aby w razie zdarzenia, nie uszkodziła obojczyka.

Dla odpowiedniego komfortu termicznego kask posiada rozbudowany system wentylacji, za który odpowiada aż 5 wlotów powietrza z przodu oraz dwa z tyłu. Powietrze wewnątrz rozprowadzane jest za pomocą kanałów wentylacyjnych, który zapewniają odpowiednią cyrkulację.

Wizjer w kasku jest odporny na zarysowania i zapewnia szeroki kąt widzenia, sięgający 190°. Przystosowano go też do montażu pinlocka. Zapięcie, jakie w nim zastosowano to DD, rozwiązanie to stosowane jest w kaskach typowo sportowych.

2. Airoh Spark – 749 – 849 zł

Ten model stanowi doskonałą propozycję dla osób, które cenią sobie komfort znany z kasków turystycznych, ale nie chcą rezygnować z agresywnego i surowego wyglądu. Skorupę tego modelu wykonano z mieszaniny tworzyw sztucznych H.R.T. Opracowanej przez producenta. Występuje ona w dwóch rozmiarach, co pozytywnie wpływa na dopasowanie kasku do głowy. Kask posiada wydajną wentylację, za którą odpowiada system czterech wlotów z przodu i 3 wylotów z tyłu kasku. Odpowiednia cyrkulacja powietrza w połączeniu z antybakteryjną i szybkoschnącą wyściółką zapewnia komfort nawet w trakcie wielogodzinnych podróży.

Dla zapewnienia dodatkowego komfortu, w kasku zamontowano blendę przeciwsłoneczną, dzięki której nie musimy wozić ze sobą okularów przeciwsłonecznych. O nasze oczy zadba też wizjer, wyposażony w filtr światła UV. W zestawie z kaskiem otrzymujemy też pinlock, który całkowicie zapobiega parowaniu szyby, nawet przy dużej wilgotności powietrza. Kask dostępny jest w wielu ciekawych grafikach.

3. HJC I70 – 899 – 1099 zł

Jest to model stworzony z myślą o jeździe codziennej lub turystyce. Skorupę wykonano z poliwęglanu i zaprojektowano ją w technologi CAD, co pozwoliło na poprawienie aerodynamiki. Wizjer zapewnia szerokie pole widzenia i jest odporny na zarysowania. Kask wyposażono w blendę przeciwsłoneczną, która, tak jaj wizjer, posiada szeroki kąt, co poprawia widoczność w każdych warunkach. System wentylacji składa się z pięciu wlotów z przodu kasku i dwóch wylotów z tyłu. Dodatkowy komfort zapewnia całkowicie wypinana wyściółka SilverCool – szybkoschnąca i antybakteryjna. Zapięcie, jakie zastosowano w tym modelu to wygodny system zapadkowy. Wizjer posiada system szybkiego demontażu RapidFire. Użytkownicy okularów korekcyjnych docenią specjalne kanały, umożliwiające ich zakładanie w kasku. Do zestawu dołączony jest też Pinlock, więc parowanie szyby nie jest problemem. Kask dostępny jest w 32 wersjach kolorystycznych, co pozwala na idealne dopasowanie do stroju lub motocykla.

     

Jak sami widzicie, wybór kasku nie musi być trudny. Wystarczy tylko poznać ich konstrukcję i wybrać odpowiedni dla siebie. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, zapraszam do kontaktu z naszym biurem obsługi.