Kask Shoei NXR 2

Shoei NXR 2 Black Matt Marc Marquez

 

Kask Shoei NXR to jeden z najlepiej sprzedających się modeli tego japońskiego producenta. Obecnie na rynku premierę ma jego kolejna generacja: NXR 2. Jest to kask jednocześnie bardzo podobny do poprzednika, ale też wykorzystujący wiele innowacyjnych rozwiązań. Co oferuje najnowszy model Shoei? Prześwietlmy go!

 

 

Konstrukcja i przeznaczenie kasku NXR 2

W tym przypadku niezmiennie jest to kask niezwykle uniwersalny, o nieco sportowym zacięciu. Skorupę Shoei NXR 2 wyprofilowano tak, aby kasku można było używać zarówno w pozycji wyprostowanej, jak i bardziej pochylonej. Dzięki temu kask będzie idealnym towarzyszem bliższych i dalszych podróży, okazjonalnych wypadów na tor, jak i codziennych dojazdów do pracy.

Kask NXR 2 - Bezpieczeństwo

Skorupa w modelu NXR 2 to znany i sprawdzony kompozyt o nazwie AIM. Składa się ona z pięciu warstw zaawansowanych włókien: szklanych, organicznych, specjalnych włókien opracowanych przez producenta oraz włókien organicznych o strukturze 3D. Takie połączenie sprawia, że skorupa jest niezwykle odporna (co potwierdzają liczne testy) oraz lekka. Z uwagi na swoją niezawodność ta skorupa jest stosowana w większości modeli z oferty Shoei.

Kolejnym elementem wskazującym na sportowy rodowód kasku jest najbezpieczniejsze zapięcie DD. Od lat jest to jedyne zapięcie uznawane na większości profesjonalnych torów wyścigowych. Składa się z pasków oraz dwóch metalowych pierścieni. Prosta konstrukcja gwarantuje niezawodność.

Jest to jeden z pierwszych kasków, które spełniają wymogi normy ECE 22.06. Jest to certyfikacja, która niebawem będzie obowiązywać wszystkie kaski dopuszczane do użytku w Europie. Jest ona bardziej rygorystyczna niż obecnie obowiązująca, co przekłada się na wyższy poziom bezpieczeństwa.

Komfort - czego można się spodziewać po NXR 2?

Wentylacja w kasku jest bardzo rozbudowana. Świeże powietrze do wnętrza dostarczane jest przez aż 6 wlotów: 2 na szczęce oraz 4 niezależne w części czołowej. Dzięki możliwości regulacji każdego z nich możemy kontrolować jego przepływ. Cztery wyloty w tylnej części kasku odpowiadają za odprowadzanie ciepłego powietrza, aby maksymalnie poprawić komfort termiczny.

Wizjer w kasku NXR 2 to całkowicie nowy model CWR-F2. Został wyposażony w elementy mające poprawić aerodynamikę i redukować szumy, takie same można znaleźć w typowo sportowym modelu X-Spirit III. Wizjer domykany jest za pomocą zatrzasku, co gwarantuje odpowiednie uszczelnienie. 

Shoei NXR 2 PROLOGUE TC-1 wizjer

Podsumowanie

Model NXR 2 z pozoru jest bardzo podobny do poprzednika, co już plasuje go wysoko, zapewne wielu fanów poprzednika w ciemno zdecyduje się na ten model. Wprowadzone ulepszenia nowej generacji tylko zwiększają jego rangę. Jest to jedna z najciekawszych propozycji wśród kasków integralnych. Jego wszechstronność sprawia, że jest to doskonała propozycja dla wielu motocyklistów, jeżdżących turystycznie, sportowo czy głównie po mieście. Mnogość kolorów i wyjątkowych grafik cieszy oko. Sprawdźcie dostępne wersje kolorystyczne w naszym sklepie internetowym i w salonach stacjonarnych 4ride.pl w całej Polsce.

Zobacz inne kaski Shoei w naszej ofercie!