Jeansy motocyklowe Trilobite

Odzież marki Trilobite jest niezwykle popularna wśród motocyklistów. Skąd ten fenomen? Producent wręcz do perfekcji opanował sztukę łączenia różnych stylów, oraz nietypowych rozwiązań, tworząc odzież tak nietypową, jak to tylko możliwe.

Elementem łączącym wszystkie ich produkty, to klasyczny i często niestandardowy wygląd z najwyższym poziomem komfortu i bezpieczeństwa.

Jednym z pierwszych modeli, który do nas trafił, był Parado 661. Spodnie te wykonane są głównie z jeansu, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że to jedyny element łączący je z klasycznymi spodniami na co dzień. Biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny, pierwszym elementem rzucającym się w oczy są elastyczne wstawki na udach i kroczu. Jest to element, który w znacznym stopniu wpływa na komfort, ponieważ znacznie poszerza zakres ruchów. Dodatkowo, w trakcie wielu prób i testów, często okazywało się, że z uwagi na największe naprężenia, właśnie w tym miejscu powstawały różnego rodzaju uszkodzenia na jeansie. Elastyczny materiał całkowicie niweluje możliwość wystąpienia takiego problemu.

Czy kojarzycie problem źle układających się protektorów kolanowych? Trilobite rozwiązało i tę kwestię! Elastyczne wstawki w kształcie harmonijki, rodem z kombinezonów sportowych, skutecznie poprawiają zakres ruchów, a co za tym idzie-wygodę, oraz wspomagają prawidłowe położenie protektorów. Możecie zaufać, że niezależnie od kąta zgięcia kolana, zawsze pozostaną na miejscu. Ten sam materiał zastosowano nad lędźwiami, dzięki temu spodnie nie będą nam się zsuwać z części ciała, która znajduje się poniżej :)

Kolejnym. nieco ukrytym, elementem zewnętrznym są zamki wentylacyjne na udach. Może się wydawać, że zastosowanie samych wlotów niewiele da, jednak nic bardziej mylnego. Powietrze, które dostaje się przez te zamki, skutecznie chłodzi nas, nawet w bardzo ciepłe dni.

Zaglądając w głąb, trafiamy na kevlar, czyli niezwykle odporny materiał, który gwarantuje nam, że w trakcie szlifu spodnie nam się nie przetrą. Kolejny element wpływający na nasze bezpieczeństwo to protektory bioder i kolan. Posiadają one najwyższy certyfikat, poziomu 2. Wszystkie protektory mają możliwość demontażu, a kolanowe są dodatkowo regulowane.

Nogawki w spodniach są nieco przedłużane, tak, aby przy zgięciu nogi nie podwijały się, odsłaniając kostki.

 

Drugi model to Acid-Scrambler. Są to bardziej klasyczne bojówki w ciemnym kolorze. Określenie „klasyczne”, w przypadku trilobite oznacza tylko nieco inny wygląd. Jeśli chodzi o technologię, spodnie wyposażone są jak zwykle w najlepsze rozwiązania. Zaczynając od protektorów, mamy tu certyfikowane (poziom 2) protektory bioder i kolan. Oba komplety można demontować, natomiast kolana są dodatkowo regulowane. Tak jak w przypadku powyższego modelu, dzięki temu rozwiązaniu pozostają one zawsze na miejscu. Za bezpieczeństwo, odpowiadają również bardzo odporne szwy. Spodnie zostały też standardowo podszyte kevlarem, który gwarantuje nam, że nie dojdzie do ich przetarcia. Nogawki są również dłuższe, co zwiększa komfort. Nie zapomniano też o elastycznych harmonijkach nad kolanami i nad kością ogonową.

Jeśli zdarzy Wam się szlif w spodniach Trilobite, producent przewidział ciekawe rozwiązanie: Trilobite Crash Program. Chodzi w nim o to, aby spodnie po wypadku odesłać wraz z opisem sytuacji i dokumentacją zdjęciową do producenta, który po zapoznaniu się ze zgłoszeniem i uznaniu go za pomocne, w ramach podziękowania odsyła nową sztukę danego modelu, lub jego następcę. Jest to sposób, na wprowadzanie kolejnych modyfikacji, które pomogą stworzyć najbezpieczniejsze jeansy na rynku.

Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że oba te modele są doskonałą propozycją dla każdego motocyklisty, który ceni sobie bezpieczeństwa i komfort noszenia, nawet na co dzień, bo i w takich warunkach testowane były te spodnie :)

Przedstawione modele to tylko fragment oferty marki Trilobite. Niebawem, na łamach bloga, przedstawione będą kolejne, równie ciekawe i niespotykane. My zdecydowanie staliśmy się fanami marki, i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne premiery :)