Jaką nawigację motocyklową wybrać?

 

W naszej ofercie pojawiła się nowość, nawigacja motocyklowa Garmin. Na wstępie muszę napisać kilka słów o samym producencie. Firma Garmin powstała w 1989 roku. Jest to jeden z czołowych, światowych producentów systemów nawigacyjnych. Urządzenia dostępne w ich ofercie są wykorzystywane przez kierowców, żeglarzy i pilotów na drodze, wodzie i w powietrzu. Uzupełnieniem oferty urządzeń nawigacyjnych są zegarki i smartwatche, które są chętnie wykorzystywane przez sportowców oraz osoby uprawiające turystykę.
Producent przykłada dużą uwagę do odpowiedniej organizacji każdego działu w firmie, od etapu projektowania, przez produkcję, marketing aż do magazynowania. Obecnie firmę Garmin tworzy ponad 16 000 pracowników rozlokowanych w 82 działach na całym świecie.

W 4ride.pl znajdziecie urządzenie opracowane specjalnie z myślą o motocyklistach. Jest to nawigacja Garmin Zumo XT. To akcesorium jest motocyklowe w każdym tego słowa znaczeniu.
Pierwsze, co widzimy to obudowa. Urządzenie jest wykoane z odpornego tworzywa, które dzielnie zniesie wszelkie przygody w trakcie podróży. Z tyłu znajdziemy złącze z pinami, które umożliwia szybki montaż i demontaż na dedykowanym uchwycie z funkcją ładowania, który otrzymujemy w zestawie. Z przodu umieszczono duży, 5,5 calowy wyświetlacz. Jest on jednym z dowodów na motocyklowy rodowód, ponieważ można go bez problemu obsługiwać nawet w grubej rękawicy. Jest też odporny na wodę, dzięki czemu można go obsługiwać w trakcie deszczu.

Funkcje, jakie oferuje Garmin Zumo XT, są imponujące. Nawigacja posiada wgraną mapę UE, którą można w szybki sposób przełączyć na wersję topograficzną. Do dyspozycji mamy też widok satelitarny oraz tradycyjne mapy drogowe. Prosta droga do celu nie jest dla Ciebie? Garmin oferuje funkcję Adventurous Routing, która pozwala na dopasowanie trasy do swoich potrzeb. Możemy dopasować stopień krętości, pagórkowatości itp. Dzięki temu każda podróż będzie wyjątkowa.
Jeśli pokonamy trasę, która wyjątkowo zapadnie nam w pamięć, możemy ją zapisać dzięki rejestratorowi śladu, który dodatkowo poinformuje nas o czasie przejazdu, żdedniej prędkości i innych cennych parametrach. Chcesz podzielić się ciekawą trasą ze znajomymi? Żaden problem, Garmin pozwala na udostępnianie plików GPX.
Będąc po raz pierwszy w nowej okolicy, docenimy obsługę punktów z serwisu TripAdvisor. Z poziomu nawigacji możemy znaleźć ciekawe hotele, restauracje i atrakcje.
Wiadomo, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Kiedy my będziemy skupiać się na tym, co dzieje się wokół nas, nawigacja będzie wyświetlała alerty o potencjalnych zagrożeniach, takich jak ostre zakręty, ograniczenia prędkości i wiele innych.
Jeśli korzystamy z interkomu lub zestawu słuchawkowego, z pewnością docenimy możliwość połączenia i odczytywania komunikatów oraz odtwarzania muzyki. Przy połączeniu z telefonem i interkomem pojawia się mozliwość odbierania lub odrzucania połączeń z poziomu ekranu Zumo XT. Jeśli będziemy chcieli zaktualizować urządzenie, nie potrzebujemy do tego kabla. Wystarczy połączenie z siecią WiFi.
Jest tez ciekawe rozwiązanie dla osób poruszających się motocyklem i samochodem. W zestawie otrzymujemy uchwyt na szybę, dzięki czemu Zumo XT będzie nam towarzyszyć w kazdym pojeździe

Co znajdziemy w zestawie z urządzeniem?

- nawigację
- uchwyt motocyklowy oraz dodatkowe elementy montażowe
- motocyklowy przewód zasilający
- uchwyt samochodowy z przyssawką
- przewód zasilający z gniazda zapalniczki
- przewód do transmisji danych

 

Kliknij i sprawdź

 

Garmin Zumo XT znajdziecie w salonach stacjonarnych 4ride.pl i w sklepie internetowym. Nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania