Damskie kaski motocyklowe

Na rynku motocyklowym możemy znaleźć niewiele kasków, które byłyby przeznaczone specjalnie dla kobiet. Nie oznacza to, że nie ma w ogóle kasków o takim przeznaczeniu. Tak naprawdę, kask dla kobiety powinien być przede wszystkim odpowiednio dopasowany, i w zależności od preferencji, może się też odpowiednio prezentować. Z uwagi na fakt, że kwestia dopasowania jest najważniejsza, kaski tworzone z myślą o kobietach są produkowane zwykle w mniejszych rozmiarach. Mamy dzięki temu modele, które występują w rozmiarach od XXS do XXL. Te najmniejsze i średnie będą odpowiednio dopasowane do kobiecej głowy. Bezpieczeństwo jest bezpośrednio związane z odpowiednim dopasowaniem, dlatego kluczowy jest wybór właściwego rozmiaru. W tym pomoże nasza tabela rozmiarów. Warto też zwrócić uwagę jaka jest ilość rozmiarów skorup. W przypadku kasków dla kobiet, im większa tym lepiej. Jeśli wybrany model występuje w 3 rozmiarach skorupy, oznacza to, ze kask w rozmiarze XXS będzie z zewnątrz widocznie mniejszy od kasku w rozmiarze np. L. Dzięki temu można ograniczyć wagę takiego kasku, i będzie on lepiej leżał na głowie.


Kaski motocyklowe dla kobiet

Ponieważ w większości kaski motocyklowe dla kobiet są jedynie w mniejszych rozmiarach, mamy możliwość wybrania odpowiedniego modelu, dopasowanego do naszych potrzeb i preferencji. Oznacza to, że motocyklistki, które ścigają się na torze i jeżdżą na motocyklach sportowych, dopasują odpowiedni kask sportowy, który będzie miał odpowiednią aerodynamikę, wentylację, i zapewni odpowiednie bezpieczeństwo nawet przy najwyższych prędkościach. Dla motocyklistek, które preferują jazdę turystyczną i miejską, stworzone zostały kaski turystyczne integralne lub szczękowe. Tego typu kaski wyposażone są w szereg udogodnień, które ułatwiają podróżowanie. Dodatkowo, damskie kaski szczękowe są ciekawym rozwiązaniem jeśli zależy nam na swobodnej komunikacji bez konieczności każdorazowego zdejmowania kasku. Popularnym środkiem transportu w miastach są obecnie skutery. Motocyklistki wybierające ten typ motocykla mogą wziąć pod uwagę komfortowe damskie kaski otwarte. Mają doskonała wentylację, są lekkie i sprawdzają się do jazdy z mniejszymi prędkościami. Występują w wersjach: całkiem otwartej lub z wizjerem, który w razie potrzeby osłania twarz. Dla tych kobiet, które lubią ubrudzić się w terenie, stworzone zostały kaski off-roadowe. Mają one bardzo rozbudowany system wentylacji, ale jednocześnie doskonale chronią całą głowę. Do zestawu polecamy też gogle, które ochronią oczy przed piaskiem i kurzem.


Kask dla kobiety - efektowny i efektywny


Kaski dla kobiet mogą występować w różnych wariantach. Jednak typ kasku to nie wszystko. Wielu producentów oferuje grafiki, które pozwalają się wyróżnić. Są one często w fantazyjnych wzorach i kolorach, dzięki czemu możemy skompletować strój w taki sposób, aby był ze sobą spójny. W końcu kask w kolorze takim jak motocykl zawsze wygląda obłędnie. Kask dla kobiety powinien być, bezpieczny ale też może dobrze się prezentować. Szeroki wybór modeli i kolorów sprawia, że mamy możliwość zakupu kasku, który w pełni będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pamiętajmy jednak, aby kierować się zasadą, że bezpieczeństwo jest ponad stylem. Lepiej zdecydować się na dobrze dopasowany kask w podstawowym kolorze, niż za luźny kask w fantazyjnym malowaniu. Na szczęście wykwalifikowana obsługa naszego sklepu jest w stanie pomóc każdej motocyklistce w dopasowaniu odpowiedniego modelu, który będzie właściwie leżał na głowie, i chronił nas w trakcie każdej przejażdżki. Wszystkie motocyklistki odwiedzające nasze salony lub korzystające ze sklepu internetowego, mogą liczyć na fachową pomoc i poradę. Gwarantujemy, że każda motocyklistka znajdzie u nas to, czego potrzebuje, i we właściwym rozmiarze.